Jak pozbyć się spambotów nie odstraszając userów w SMF

Od zarania internetu trwa nieprzerwana walka między developerami opracowującymi coraz to nowe sposoby odsiewania spamu z spamerami piszącymi coraz sprawniejsze i bardziej “inteligentne” spamboty. Do niedawna lekiem na całe zło w przypadku forów na silniku SMF była implementacja ReCaptcha, i przyznaje działała całkiem sprawnie. Niestety jak donosi  world wide łeb ...

more ...

Projekt lampy DIY

Odkąd przeprowadziłem się do nowego pokoju brakowało mi lampki nocnej, gdy wpadłem na projekt izrealskich disignerów włączył mi się tryb ‘I want it NOW’. Po prawie dwóch miesiącach myślenia, szukania części powstało oto to dziwactwo :

more ...

Ultramobilne blogowanie

Zbliża się majówka, czas oderwać się od krzesła i wyjść na zewnątrz. Jeśli posiadacie którykolwiek z tabletów internetowych Nokii nie musicie się martwić, że zadniebacie tymsamym swój blogerski ‘obowiązek’.

Do zainstalowania WordPy podchodziłem kilkukrotnie, ale dopiero śliczna pogoda zmotywowała mnie odpowiednio silnie, aby przetestować ten program. WordPy to -w skrócie ...

more ...

6 malutkich narzędzi które uzależniają

Każdy ma zestaw narzędzi bez których trudno mu się pracuje. Dopiero przy okazji ostatniej reinstalacji systemu zauważyłem jak bardzo jestem od nich uzależniony. Postanowiłem zatem poświęcić im wpis na blogu. Myślę, że lista ta jest już w miarę ustabilizowana i nie ulegnie zbytnim zmianom. Kolejność przypadkowa:

1. Keepass - sejf haseł ...

more ...


Odzyskiwanie danych w ext3

Na wstępie chciałem zaznaczyć, że nie czuję się mega ekspertem w sprawach linuxowych systemów operacyjnych i ratowania danych. Jednak dzięki Wizard Mounterowi wyparowało mi trochę danych, przez co nabyłem trochę doświadczenia w tej materii. Stąd pomysł, żeby conieco napisać.

Pierwsza, podstawowa zasada w tej trudnej sytuacji - nie panikować. Google na ...

more ...