Evernote

Są takie sytuacje kiedy potrzebujemy mieć dostęp do naszych notatek w każdej sytuacji, na wielu urządzeniach i, na domiar złego, mamy kaprys żeby na każdym z nich były one zawsze aktualne i żeby synchronizacja następowała automatycznie. Marzenia ? Niekoniecznie.

Evernote to świetny system notatek online, niestety posiada tylko aplikacje obsługujące Windows, Windows Mobile, iPhone i Maca. Póki używamy tylko powyższych problem nie istnieje, instalujemy aplikację kliencką, logujemy się i rzeczywiście wszystko synchronizuje się samo. Jeśli jednak znajdujemy się poza grupą supportowanych szczęśliwców, musimy sobie radzić inaczej. Jednym z wyjść jest używanie interface-u webowego lub mobilnego interface-u webowego. Jest to jednak dość kłopotliwe.

Przeszukując sieć wpadłem jednak na inne rozwiązanie. Tak się szczęśliwie składa, że większość urządzeń mobilnych posiada wbudowaną obsługę poczty i protokołu IMAP. I to nam wystarczy, aby mieć dostęp do naszego konta na Evernote. Wystarczy skonfigurować konto w następujący sposób:

Protokół IMAP4 Nazwa serwera: www.evernote.com Użytkownik: Twój login do Evernote Hasło: Twoje hasło do Evernote Port: 143 (albo 993 dla SSL)

Dzięki temu będziemy mogli odczytywać nasze notatki, bez potrzeby każdorazowego wchodzenia na stronę internetową.

Możemy również dodawać notatki  prosto z naszego klienta pocztowego. Wystarczy wysłać mail z notatką na adres podany w ustawieniach naszego konta Evernote (Incoming email settings)

Proste i skuteczne ;)